ESC Ofis | Bilgi Kütüphanesi

İnşaat sitesi yaptırmak

Yaşadığımız çevrimiçi çağda, profesyonel bir web sitesine sahip olmak neredeyse tüm kariyer seçimleri ve girişim girişimlerinde mutlak bir zorunluluktur. Harika bir web sitesi, aynı zamanda, bir pazarlama aracı, mağaza platformu, iş ve becerilerin sergilenmesi, bir iletişim kanalı ve markalaşma için bir motor olarak kullanılabilir. Tüm bu görevleri zorla yerine getirebilecek bir web sitesi istiyorsanız, Escofis ihtiyacınız olan her şeyi kapsıyor.


Markanızın Stratejisini Geliştirin

Sahip olduğunuz ilk görev, ayrıntılı bir marka stratejisi tasarlamaktır. Sitenin amacı, hedef kitlesi, yönlendirici görsel felsefesi veya ses tonu hakkında sağlam bir fikriniz olmadan önce bir web sitesi oluşturmaya başlamak istemezsiniz Aşağıdakileri takip ederken bunların tümü sizin tarafınızdan anlaşılmalıdır:

 1. Hedef pazarınızı tanımlayın: Onlar kimdir? Hangi demografik gruplar aittir? Ne yapmaktan hoşlanırlar? Kendilerini nasıl görüyorlar? İşiniz veya web siteniz hayatlarını nasıl etkileyecektir?
 2. Rakiplerinizi araştırın: Rakibin ne yaptığını, güçlü yönlerini ve zayıf yönlerini ve sahada kendiniz için niş parçalarını nasıl şekillendirebileceğiniz konusunda bir fikir edin.
 3. Marka kimliğinizi tanımlayın: Markanızı üç kelimeyle tanımlamak zorunda kaldıysanız, bunlar ne olurdu? Markanızı motive eden vizyon nedir? Markanızın kişiliğini düşünün ve renkler, kelime bilgisi ve stil gibi somut özellikleri çekin.
 4. Tutarlı marka bilinci oluşturma materyali hazırlayın: Şimdi pratik hale gelmenin ve yakında sitenizde ve diğer platformlarda yer alacak malzemeleri hazırlamanın zamanı geldi. Örneğin, bir logo, resim, slogan, video, metin içeriği ve daha fazlası. Bunların hepsi marka kimliğinize uymalı ve marka stratejinize hizmet etmelidir.


Tasarıma Yaklaşım

Web tasarımı söz konusu olduğunda, şanslısın demektir. Escofis, sizin için en zorlu işi yapar ve bırakılan tek şey, web sitenizin stili için doğru olanı seçmeniz içindir.

 1. Bir şablon seçme: Web sitesi şablonları, sitenizi tasarlamak için sağlam bir temel sağlar. İdeal olarak, seçtiğiniz şablonun zaten ihtiyacınız olan düzeni vardır ve marka stratejisine göre şekillendirilmiştir.
 2. Şablonunuzu özelleştirme: Kalbiniz bir şablon üzerinde ayarlandıktan sonra, kendi içeriğinizi (resimler, metinler, bağlantılar, videolar ve sesler) ekleyerek ve gerekirse tasarımın rafine edilmesiyle, onu kendi sitenize özelleştirme ve düzenleme özelliğine sokmanın zamanı geldi. renkler, şekiller, sayfa sırası, yazı tipi seçimi ve daha fazlası). Kişiselleştirmeniz, istediğiniz gibi basit veya ayrıntılı olabilir.
 3. Görünümü düzeltmek: Sadece bir resim ve renk seçmekten çok web sitesi oluşturmak için çok daha fazlası var. Sitenizde boyutsallık eklemek için paralel kaydırma , dinamik harekete neden olan arka plan videoları, sayfa düzenini vurgulamak için geniş şeritler ve daha pek çok şey gibi, site tasarımınızı zenginleştiren çeşitli özellikler ekleyebilirsiniz.

Arama Motorlarına Hazırlanın

Sitenizi arama sonuçlarında belirgin bir şekilde görebilmeniz, trafiğinizi artırmanın en değerli yollarından biridir; bu nedenle, sitenizi oluştururken Arama Motoru Optimizasyonu'nu (SEO) zaten eklemek çok önemlidir. Çevrimiçi pazarlama içinde, SEO kendi başına bir bilim ve temel unsurları şunlardır:

 1. Anahtar kelime araştırması : Kendinizi potansiyel site ziyaretçinizin veya müşterinizin ayakkabılarına yerleştirin. Onları web sitenize yönlendiren Google'da ne arayacaklar? Kullanacakları anahtar kelimeler, SEO stratejinizi yönlendirecek anahtar kelimelerdir. Hangi anahtar kelimeleri hedeflemeniz gerektiğine ilişkin bilinçli bir karar verin .
 2. Metin : Bio bölümünüz, blogunuz, altbilginiz, SSS bölümünüz - metnin bulunduğu her noktada SEO düşüncesiyle kavramsallaştırılmalıdır. Gerçek hüner, içeriğinizin kalitesinden ödün vermeden anahtar kelimelerinizi sitenizin metin içeriğine entegre etmek için zarif ve şık bir yol bulmaktır. Arama motoru tarayıcıları zekidir ve bir reklam gibi çok fazla seste bulunduğunu düşünüyorsanız, sizi aşağı sayacaklardır.
 3. Meta etiketleri: Meta verileri site ziyaretçileri tarafından açıkça görünür değildir. Bununla birlikte, arama motorları meta verilerinizi okur ve gördükleri ve sitenizi arama sonuçlarında sunma şeklini kontrol edebilirsiniz.  Avantajınıza meta etiketlerin nasıl kullanılacağını anlamak için bu kılavuzu takip edin .
 4. Alt Metin: Arama motorları görüntüleri okuyamıyor (ancak!), Ancak bu, resimlerin SEO için yararsız olduğu anlamına gelmiyor. Web sitenize yüklediğiniz her resimde ' Alt metin' eklenmelidir. Bu çok kısa çizgi, arama motorlarına, resimde gösterilen şeyleri açıklar; bu da, resimlerinizin arama sonuçlarında 'bulunması' na izin verir. 
 5. Bağlantı Bina : Sitenize bağlantı veren başka web siteleriniz varsa, arama sonuçlarınızın sıralaması genel olarak artar. Web sitenizi dizinlere göndererek, tüm sosyal medya profillerinizin sitenize yönlendirdiğinden emin olarak başlayabilir ve site ziyaretçilerini de içeriğinizi paylaşmaları için teşvik edersiniz.

SEO'nun web sitenizin başlatılmasıyla sona ermeyen uzun vadeli bir süreç olduğunu aklınızda bulundurun. Sürdürülebilir sonuçlar elde etmek için birlikte ilerlemeye devam etmeniz gerekecek.


Sitenizi Profesyonelleştirin

İşletmenizin veya hizmetinizin çevrimiçi yüzü olarak hareket etmenin yanı sıra, web sitenizin mesleki başarınızı nasıl daha da artırabileceğini kendinize sormalısınız. Sektörünüze veya alanınıza bağlı olarak, siteniz, hedef pazarınıza daha çekici gelmesini sağlayacak bir dizi özellik sunabilir.


 1. Mobil Telefonu Kullan

  Her web sitesinin mobil bir sürümü olmalıdır. Bu bir gerçektir. Mobil web kullanım istatistikleri internete giren kullanıcıların mobil cihazlarda internette sörf yapmak için bilgisayarlardan çok daha fazla zaman harcadıklarını göstermektedirGoogle son zamanlarda algoritmasının , arama sonuçlarında mobil dostu web sitelerine öncelik verileceğini açıkladıSonuç net: Mobil sürüm eklemeyen web siteleri için gelecekte yer yok.

 2. Ziyaretçileri Etkileşimli tutun

  Web siteniz canlı yayınlanınca ana zorluğun ziyaretçilerinizi cezbetmek ve korumak için değiştiğini göreceksiniz. Bu göreve hazırlanmak için, ziyaretçilere aktif olarak erişen ve çevrimiçi içeriğinizi dinamik tutan özellikler ekleyerek.

  1. Haber bülteni : Abonelerinizle doğrudan iletişime geçmenizi sağlayan müthiş bir haber bülteni aracıdır. 
  2. Blog : Bir blog yazmak birkaç nedenden ötürü değerlidir. Birincisi, mesajınızı ve fikirlerinizi daha kişisel, göz kamaştırıcı bir tonda iletişim kurmanızı sağlar. Buna ek olarak, bloglar, SEO geliştirmede çok yararlıdır çünkü anahtar kelimelerle optimize edilebilen metin içeriği sunuyorlar.