ESC Ofis | Bilgi Kütüphanesi

Blog Sitesi Yaptırmak

Unutmayın Blogunuza yaparken aracılığıyla temasa geçmek çekinmeyin takılırsanız, escofis.com ve bedavaya size yardım etmek memnuniyet duyarız.

7 adımda bir blog başlatma

1. Adım: Neden bir blog başlatmak istediğinizi biliyor musunuz?

Hedefinizi bildiğiniz zaman, yönünüzü bulmak daha kolay olur, değil mi?

İnsanlar çeşitli sebeplerden dolayı bloglara başlıyor. Bugün bloglama, aşağıdakileri yapmanın harika bir yoludur:

 • Daha iyi bir insan ol Bloglama, daha net düşünmenizi, niyetle iletişim kurmanızı ve yaratıcılığınızı geliştirmenizi sağlar.
 • Yazınızı geliştirin. Yazı yazma yetkinliği düzenli uygulama ile gelir ve bir blog başlatmak, düzenli olarak yazmanıza yardımcı olur.
 • Sesinizi duyurun. Artık yalnızca güçlü politikacılar ve zengin iş adamları görüşlerini yayınlayabildi. Şimdi, sen de yapabilirsin!
 • Bir fark yarat. İnsanlara kişisel finanslerini kontrol etmelerine yardımcı olmak ister misiniz? Kendi blogunuzu başlatın. İnsanlar daha fazla egzersiz yapsalar, daha sağlıklı yemekler yaparlar ve daha iyi dinlenirler mi? Bir blog başlatın.
 • Yayınlansın. Dünya değişiyor ve geleneksel yayıncılar ilgisizliğe dönüşüyor. Akıllı yazarlar artık bir blog hazırlıyor, sadık bir izleyici kitlesi oluşturuyor ve eserlerini yayınlıyorlar. Bu yaklaşım daima çalışır.
 • Para kazanmak. Bu zaman ve kararlılık gerektirir; ancak insanlar bloglardan gerçek para kazanır. On binlerce dolar kendim blog yazdım. Ve bir blog açmayı öğrettiğim birçok millet de iyi şeyler yapıyor.

Henüz kararsız iseniz, bir Blog başlatmanızın nedenleri 34 Neden bakın (yeni bir sekmede açılır)

Yukarıdaki amaçların herhangi biri veya tümü için serin bir blog başlatabilirsiniz. Bu basit kılavuzu kullanın ve ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

2. Adım: Blogunuzun üzerinde odaklanacağı NE karar verin

not defteri

İnsanlar farklı blog sınıflarına başlıyor .

Seyahat blogları. Yemek blogları . Romantik bloglar. Blog yazma. Pazarlama blogları. Siyasi bloglar. Din blogları. Moda blogları . Fotoğraf blogları.

Peki ... ne tür bir blog başlatmalısınız?

Blogunuzun odağı veya teması ne olacak? Bu temaya bir niş denir - ve bir temaya sahip olmalısın.

En iyisi, tutkulu bir niş seçmektir. Bloglama zevk almaktır. Biliyor musunuz, başkaları ile bağlantı kurmada ve yararlı bilgiler sunarak yerine getirme var. Bu sevinci tecrübe edeceksiniz ve hakkında blog hakkında tutkulu iseniz, uzun süre yapabileceksiniz.

En sonunda ilk blogumu açtığımda, yazmaya ve yayınlamaya gerçekten çok tutkundum. Bu yüzden, bunu nişim yaptım ve birçok güzel insanı birbirine bağlayabilir, bunlardan öğrenebilir ve etkileyebilir. Hatta ondan para da kazandım. Ben yerine getirildim.

İlk blog'unuzu çalıştırmak için aylar almanız gerekmiyor; beni aldığı gibi çalıştırıyor. Neyse ki, bugün HostGator ile 20 dakikanın altında (ve% 30 indirimle!) Başlayabilirsiniz .

Bir niş birkaç nedenden dolayı önemlidir ve blog yazıcınız platformu için artan karlılığa da neden olabilir. Sahip olduğunuz kaynakları, bu niş reklamverenleri çekmek ne kadar kolay olacak ve bu niş kategorideki rekabet nedir? Bununla birlikte, karlılık ana odak noktası değilse, o zaman güçlü yönlerinizi düşünün ve bunları blog içeriğinize uydurun. Belli bir nişte uzmanlığa sahipseniz, ilk blog yazan sitenizi başlatırken avantajınıza kesinlikle uygun olacaktır.

Küçük bir işletme için blog yazmaya başlamak istiyorsanız, bir niş seçmenin avantajları da vardır. Küçük bir işletmeye başlıyorsanız, dikkatinizi güçlü yönlerinize odaklamak ve ürünleriniz için pazar itirazı almak isteyeceksinizdir.

Küçük işletmeleriniz için bir niş seçmek, potansiyel müşterilere ulaşmanıza da olanak tanıyacak; çünkü sunduğunuz ürünleri ve hizmetleri doğru bir şekilde tanımlayarak rekabetten uzaklaşmanın yeni yollarını keşfedeceksiniz. Evet, sonraki işinizde sizinle aynı şeyi yapan kadar başarılı olabilirsiniz, ancak başarıya ulaşmanın en önemli yolu, işletmenizi doğru insanlara çekici kılmaya odaklanırken, kendinize yol boyunca yeni potansiyel müşterilere ulaşma fırsatı tanıyın.

Çoğu zaman, çevrimiçi alışveriş yapan insanlar zaten satın almak için aradıklarını biliyorlar. Bir nişe sahip olmak, sunduğunuzu daha iyi tanımlamanıza izin verir ve ortalama internet kullanıcısının belirli web sitelerini bulmak için aktif hale geldiği için yalnızca web sitelerini aramayı kolaylaştırır.

Ölçeklenebilirlik, çoğu küçük işletme sahiplerinin bloglarını ve web sitelerini oluştururken ve ev sahibi şirketlerini seçerken dikkate alacakları başka bir faktördür İşletmenizle birlikte büyüyen bir web barındırma şirketi seçin. Hızla büyüdüğünüz bir web barındırma şirketinde veya blog platformunda tüm zamanınızı ve kaynaklarınızı adaman iseniz zararlı olabilir; barındırma şirketleri bir sürü işiniz büyüdükçe sonuçta baştan başlamanız gerektiği anlamına gelir başka bir sitenizi ve içeriğinizi aktarmak için izin vermez.

Hobilerin neler?

Ne yapmaktan mutlu musun? Arkadaşlarınızdan bahsetmekten hep ne kadar heyecanlısınız?

Moda, teknoloji, girişimcilik, liderlik, yemek, seyahat, ilişki, filmler veya kurgu mu? Muhtemelen bloglamanız gereken şey budur. Bu konuyla ilgili tutkulu iseniz, bu konuda yararlı bilgiler paylaşmaya devam edebilirsiniz.

Bugün bir WordPress blogu oluşturun ve sevdiğiniz şey, bildiğiniz ve öğrenmekte olduğunuz şey hakkında konuşun. Bu kolaydır ve bunu yapabilirsiniz.

3. Adım: Kullanacağınız blog platformlarının HEDİYE karar verin

"Bir bloga nasıl başlıyorsunuz?" Sorusu birçok alternatif yanıta sahiptir. Bunu gibi blog platformlarında yapabilirsiniz:

 • Blogcu : ör. Yourfashionguy.blogspot.com
 • Barındırılan WordPress : ör. Yourfashionguy.wordpress.com
 • Kendi Kendine Barındırılan WordPress: örneğin, yourfashionguy.com

İlk iki seçenek ücretsizdir. Fakat aynı zamanda beceriksiz ve çirkin olabilirler, değil mi?

WordPress son zamanlarda yapılmış bir web teknolojisi anketine göre en popüler ve en hızlı büyüyen blog platformudur Ben dahil milyonlarca insan bunu kullanıyor. Bunun nedeni, WordPress'in blogunuzu kolaylıkla oluşturabilmesidir.

WordPress, yeni başlayanlar için bile kullanımı kolaydır ve ön panelini kullanmak için daha önceki teknik bilgiye sahip olmak zorunda değilsiniz. Seçtiğiniz düzene eklemek için içeriğinizi oluşturabilir ve hatta bir Microsoft Word veya Google Doc'daki metni yapıştırabilirsiniz.

WordPress.com vs WordPress.org (Kendi Kendine Barındırma)

İki tür WordPress blogu vardır. Yanlış seçme! İşte WordPress arasındaki fark. com ve WordPress. org .

Ilgi, para kazanmak için bir WordPress blog başlatmak kariyerinizi ilerletmek veya takipçi kazanmak için ise kendi kendine barındırılan WordPress.org günlüğü daha profesyonel. Kendine barındırılan olarakadlandırılır  çünkü blogunuza ve alan adınıza sahip olursunuz .

WordPress .com  kullanıcılarına ücretsiz barındırma hizmetleri ve ücretsiz bir alan adı sunuyor (bu da bitiyor. Yeni başlayanlar için de kolay) Peki ne var? Blogunuza ait değilsiniz.

WordPress.com ile sınırlı kontrole sahip olursunuz. WordPress.com sitenize yerleştirecekleri reklamları seçer, böylece gelirlerini ücretsiz blog sitenizde oluşturabilirler. Dolayısıyla, bu sürümle herhangi bir reklam ekleyemez veya blogunuzdan kolaylıkla para kazanamazsınız. Kâr amacı gütmeyen biriyseniz, reklamlar kitleniz için can sıkıcı olacaktır.

Kullanabileceğiniz depolama alanıyla sınırlıyız ve WordPress blogunuz için daha iyi bir etki alanına sahip olmak istiyorsanız, bu daha iyi özellikleri alabilmek için yükseltilmiş hizmet için ödeme yapmak zorunda kalacaksınız.

Ayrıca tasarımla da sınırlısın. Özelleştirme seçeneğine sahipsiniz olsa da, WordPress'in sizin için sağladığı ücretsiz temalar listesine bağlı kalmanız gerekir. Bununla birlikte, yılda yaklaşık 30 $ bir tema yükseltmesi satın alabilirsiniz.

Birinin ücretsiz bir blog platformu kullanmasını bekleyebileceği diğer dezavantajlar aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır:

Ücretsiz blog platformları gerçekten ücretsiz değildir .

Bedava bloglama platformları (Tumblr, Orta, Blogger veya WordPress.com gibi) sadece sizi köleleştiren rahatsız edici sınırlamaların TONLARI ile birlikte gelir. Bunlardan 5 tanesi:

Limit # 1

Limit # 2

Limit # 3

Limit # 4

Limit # 5

Akıllı tercih kendi kendine barındırılan bir blog ile gitmektir.

Kendi kendine barındırılan bir WordPress blog'u seçmenin büyük bir avantajı, kullanılan yazılımın üzerinde koruyabileceğiniz denetimdir. Birçok şirket, eklentileri veya aletleri sınırlamayı veya hariç tutmayı tercih etmektedir. Seçtiğiniz barındırma şirketi ile ilgili kararınızı verirken veya blog'unuzu kendi kendine barındırmaya daha fazla yararlı olup olmayacağınızı göz önünde bulundurun.

Kendi kendine hosting ayrıca, daha fazla özellik ve yükseltiyle bir şeye gitmeniz gerektiğine karar verirseniz, barındırma şirketlerini daha sonra değiştirmenize izin verir. Gelecekte kolaylıkla adanmış bir sunucuya veya sanal bir özel sunucuya yükseltme seçeneğine sahip olacaksınız.

Kendinden barındırılan bir WordPress blogunu düşünüyorsanız, o zaman bir hosting şirketi bulmak zorunda kalacaksınız. Birkaç isim vermek için HostGator ve BlueHost gibi bu sektöre ait birkaç hosting şirketi var. Başlangıçta barındırma hizmetlerini almak için üye olursunuz ve ardından WordPress uygulamasını sunucularına 1 tıklama ile yükleyebilirsiniz.

Kendi kendine barındırılan blogun maliyeti nedir?

Pek değil, ortaya çıktı.

Blogunuzu ayarlamak için ne ödeyeceğiniz bir film biletinden daha düşük. İlk olarak, bir blog alan adına ihtiyacınız olacak - genellikle 15 ABD Doları karşılığında satılıyor ancak ÜCRETSİZ olarak ne şekilde alacağınızı söyleyeceğim.

İkincisi, ilk yıl için 72 doların altındaki bir barındırma hesabına ihtiyacınız olacak .

Sana iki adımın ne kadar kolay olduğunu göstereceğim.

4. Adım: Hangi web barındırıcısını kullanacağınıza karar verin

Blog oluşturma ve yönetme yıllarımda, acı deneyimlerden çok web barındırmacısının harika olmadığını öğrendim Geçmişte bazı büyük isim web barındıranlarını kullandım ve tatlı vaatlerde bulunurken barındırma hizmetleri gerçekten de iyi değil.

 • Ev sahibi şirket sunucuları sık sık sorunlar yaşıyor ve sitelerimin yavaş yüklenmesini sağlıyor ve çok sık gidiyor (bu bana gündüz kâbuslar verdi)
 • Onların müşteri hizmetleri ve teknik destek görevlileri, ihtiyaç duyduğumda düzgün bir şekilde yardım sunmak için genellikle çok tembel, clueless veya diğer şeylerle çok yoğunlardı.
 • Bazı web hosting şirketleri, eklentileri kurmak veya izin almaksızın bağlantılarımı web sitelerine yerleştirmek gibi bazı saldırgan, spamli pazarlama da yapıyor

Web barındırma web sitesi için ihtiyacınız olacak web sağlayıcı barındırma seçmeden önce, barındırma ihtiyaçlarını bilmek ve araştırma yer sağlayıcı sağlayıcısı güvenilirliği ve çalışma süresi garantileri araştırmak. Ne tür bir web sitesi oluşturacağınıza karar verin, herhangi bir Windows uygulamasından yararlanmak isteyip istemeyeceğinize karar verin ve özel yazılım veya PHP gibi belirli yazılım sürümlerine ihtiyaç duyacaksınız.

Küçük bir paylaşılan barındırma hesabı yeni başlayanlar için iyi bir seçimdir, çünkü daha uygun maliyetlidir, bakımı daha kolaydır ve ilk blog yazan sitenizi başlatmak için yeterli olabilir. Sanal bir özel sunucuya veya adanmış bir sunucuya yükseltme, siteniz ve site trafiğinizin arttıkça artabilir.

Sunucunuzun güvenilirliği çok önemlidir çünkü sitenizi uzunca bir süre düşürme riskinizi almak istemiyorsunuz. Siteniz kaybolursa, gelir kaybına neden olabilir. Kullanım süresi garantileri de önemlidir ve istikrarlı bir bağlantıya sahip güçlü bir sunucu üzerinde çalışan bir web barındırma sağlayıcısı, kullanıcılarının en az% 99'luk bir uptime garantisi sağlayabilmelerini garanti etmelidir.

Blogunuz için BlueHost Web Hosting

BlueHost, bir WordPress blogunu veya başka bir blog başlatmayı düşünen herkes için WordPress tarafından bile önerilen bir hosting firmasıdır. BlueHost sınırlı barındırma alanı ve bant genişliği sunuyor ve ayrıca ücretsiz e-posta, ücretsiz alan adı ve hatta ücretsiz reklam teklifleri sunuyorlar. BlueHost, WordPress için optimize edilmiş ve WordPress Standartlarını karşılamaya devam ediyor.

BlueHost ayrıca web barındırma hizmetleri için özel indirimler ve promosyonlar sunar ve destek ve kaynaklar sunar. Onlar büyük bir web hosting şirketi, bu nedenle, daha küçük bir web hosting şirketi daha olurdu daha fazla kaynağı var. Kendi gelirlerini arttırmaya odaklandıklarından çok müşterilerine odaklanırlar.

BlueHost ekonomik fiyatlandırma sağlar ve özellikle yeni başlayanlar için uygun fiyatlıdır. Yeni müşterilerine, en baştan web sitelerini nasıl düzgün bir şekilde ayarlayacakları konusunda kullanıcıyı eğitmenize yardımcı olacak onboarding hizmetleri sunarlar. Onboarding, kullanıcının web barındırma hizmetinin sağladığı servislerin yönetilebilir olup olmadığını ve beklentilerini karşılayıp karşılamadığını görmesini sağlar.

BlueHost ile uzmanlardan zengin bilgi ve bilgiye erişebileceksiniz ve yeni blog yazan web sitenizi oluştururken herhangi bir problemle karşılaşırsanız büyük bir teknik destek sunuyorlar.

Ancak, web barındırma sağlayıcıları söz konusu olduğunda BlueHost tek seçenek değildir. HostGator, dikkatlerini bir aceminin almak istediği daha teknik yönlere yeni başlayanlar için gerekli ekonomiklik ve kullanım kolaylığına odaklanan başka bir büyük şirkettir.

Bugün, HostGator tavsiye güvenilir web barındırma .

HostGator neden güvenilir

# 1: sohbet, telefon veya e-posta yoluyla 7 gün 24 saat müşteri desteği sağlıyorlar ve tecrübelerime göre müşteri hizmetleri temsilcileri yardımcı, nazik ve profesyonel.

# 2: % 99.9 oranında inanılmaz bir sunucu çalışma süresi garantisi veriyorlar. Çok az web barındırıcısı bu başarıya uyabilir.

# 3: SSL verirler - siteniz için SSL (https: //) yoksa o zaman Google'dan trafik kaybediyor olabilirsiniz.

# 4: hizmetlerinin kullanımı son derece kolay ve özel olarak WordPress'e uyarlanmış bir seçeneğine sahipler. İster uzman ya da olmayan biriyseniz, deneyiminizi unutulmaz kılacaktır.

# 5: sınırsız e-posta hesapları ve web siteleri sunuyorlar.

# 6: howtostartablogonline.net okuyucularına htsabo kupon kodunu kullanarak% 30 indirim veriyorlar .

Açıklama : HostGator'un bir üyesisiyim ve bu sayfadaki bağlantılardan herhangi birisiyle kaydolursanız, biraz ücret talep edebilirim (ek maliyet ödemeden). Ancak bu, önerilerimi etkilemedi, çünkü tüm barındırma servisleri benzer programlara sahipler. HostGator'ı öneriyorum çünkü onlarla kişisel deneyimlerim var ve dürüstçe şaşırtıcı kalite sunduğuna inanıyorum.

# 7 : 45 Gün Para İade Garantisi var.

Adım 5: Alan Adınızı Kaydettirme

Alan Adı Ara

Birincisi,  www.HostGator.com gitmek için buraya tıklayın  ve ardından sahipliği için “Şimdi WordPress blog başlatın”.

Bir sonraki sayfada, kayıt yapmak istediğiniz alan adını girin, alan adı uzantısını seçin (" .com " ile birlikte giderdim ) ve HostGator alınıp alınmadığını size otomatik olarak bildirir. HostGator daha sonra diğer uzantılar eklemek isteyip istemediğinizi soracaktır. En azından mevcutsa, .net ve .org'u seçmenizi öneririm.

Bir sonraki sayfada, web barındırma planınızı seçin. "Hatchling Plan" ı tavsiye ederim, çünkü muhtemelen ilk blogunuzdur. Daha fazlasını elde etmeyi planlıyorsanız, blogunuz daha başarılı hale geldiğinde, hosting planını her zaman daha sonra yükseltebilirsiniz.

Ardından, bir giriş ve güvenlik pimi oluşturacaksınız. Bir dakikanızı ayırdığınızdan emin olun ve bu öğeleri bir yere not edin, böylece daha sonra bunlara erişebilirsiniz.

Bu sayfadaki 3. adım faturalandırma bilgilerinizi girmektir.

4. önerilen eklentiler. HackAlert izlemenizi öneririm ancak diğer iki öğe de değerli değildir.

Bilgilerinizi inceleyin ve sayfanın alt kısmında bulunan ve koşulları kabul ettiğinizi gösteren kutuyu işaretleyin (tabii ki bunları okuduktan sonra )

Ardından, % 50 OFF için 'Bir Kupon Kodunu Girin' bölümüne htsabokodunu girmeniz gerektiğinden emin olun Ve "Doğrula" düğmesini tıklayın.

Son olarak, " Şimdi Çıkış Yap " ı tıklayın 

Bir sonraki sayfada siparişinizin başarılı olduğunu gösteriyor.

Tebrikler ! HostGator web barındırma sağlayıcısı ile bir web barındırma hesabı oluşturmak için gereken tek şey budur.

6. Adım: WordPress Blog Sitenizi HostGator'da Kurma

WordPress blog sitenizi kurmak için Cpanel'e giriş yapmanız gerekecektir. HostGator'dan hoşgeldiniz e-postanıza gidin ve Cpanel oturum açma ayrıntılarını bulun ve "Kontrol Paneli" metninin yanında giriş yapmak için URL'yi göreceksiniz:

Belirtilen URL'ye gidin ve giriş yapın. Ardından , Özel Teklifler bölümünün altındaki " WordPress ile Başlayın " seçeneğini tıklayın.

Sonra, "Yükle" düğmesini tıklayın. Ve WordPress'i yeni alanınıza yüklemek için yönergeleri izleyin. WordPress kullanıcı adınızı ve şifrenizi alabilmek için gerçek e-posta adresinizi kullandığınızdan emin olun .

Değiştirmeniz gereken tüm ayarlar bu, son olarak, En alttaki Yükle'yi tıklayın. Yükleyici birkaç dakika sürecek ve nihayet başarı ekranını göreceksiniz.

Artık WordPress blog siteniz çalışıyor ve çalışıyor. Harika iş !

7. Adım: Yeni blogunuza giriş yapın ve blog yazmaya başlayın.

Bir açın yeni tarayıcı sekmesi (blogunuza alan adı ile “YourNewBlog.com” yerine) ve “http://YourNewBlog.com/wp-admin” gidin. 5. adımda kopyaladığınız kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapın.

Blogunuzun gösterge tablosunu göreceksiniz; web sitenizin "arka tarafı", okuyucularınızın "ön tarafta" gördüğü her şeyi ayarladığınız yerden.

Kontrol panelinizin sol tarafına bakın, menüleri göreceksiniz.

Blogunuza hemen yeni bir yayın yayınlamak isterseniz, bu tamamen iyi. Görevin mükemmel olması gerekmez; Başlamak için, sadece yayınlanması gerekiyor. Öyleyse, devam edin ve yapın.

Fareyi " Yayınlar " üzerine getirin ve açılan alt menülerden " Yeni Ekle " yi tıklayın .

Yazının başlığını ilk sekmede, içeriği ikinci sekmede ekleyin.

Yayınla " yı tıklayın .

Bir sonraki sayfa yüklendiğinde, yeni yayınınızın okuyucularınıza nasıl geldiğini görmek için " Postayı görüntüle " yi tıklayın .

İşte oldu! Hepsi bir blog yaratmak için var. İhtiyacınız olan şey 20 dakika.

Sonra, yeni blogunuzu iyiden iyiye doğru almanın zamanı geldi.

SSS

Blogunuzu Nasıl İyi Görünüyor Yapıyorsunuz?

Başarılı bir blog oluşturmak için , doğru temayı kurarak ve uygun eklentileri seçerekonu benzersiz ve güzel görünecek şekilde özelleştirin .

Genesis Çerçevesi, WordPress ile verimli ve kolay bir web sitesi kurmanızı sağlar. Genesis, bir acemi için bile güvenli ve uygundur ve sitenizi daha başarılı bir blog oluşturmanıza yardımcı olacak bir SEO vakfı ile sağlar. SEO arama motoru optimizasyonu anlamına gelir ve arama motorlarında sitenizin sıralamasına geldiğinde bu önemlidir. Sitenizin görülebilmesini ve bu sıralamada yukarı doğru ilerlemenizi, başarılı bir blog kurmak için gerekli olmasını isteyeceksiniz.

Genesis Çerçevesi, mevcut en son WordPress sürümleriyle her zaman uyumlu olabilmeniz için düzenli olarak güncellenir. Güncellemeler, sitenizde yaptığınız herhangi bir özelleştirmeyi etkilemeyecektir. Son olarak, temalar nispeten ucuzdur ve kullanıcıya sitedeki herhangi bir şeyi değiştirmek, silmek veya yeniden yapılandırma fırsatı verir.