ESC Ofis | Bilgi Kütüphanesi

E Ticaret Sitesi Yaptırmak

1. Ürününüze karar verin.

Bir süre online mağaza kurmayı düşündüyseniz, zaten aklınızda bir ürüne sahip olabilirsiniz. Elle yapılan mobilyalar ya da el yapımı sabun ya da toptan eşya fiyatlarında bir kaynak bulduklarınızdan dolayı yaptığınız bir şey olsun ya da olmasın, her çevrimiçi mağazanın bir ürünle başlamanız gerekir.

Ürününüzün uygulanabilir olduğundan emin olmak için biraz araştırma yapın. Ürününüz için zaten bir pazar var mı?

Zaten kurulmuş bir pazar varsa, ürününüzün içeri girmeye yetecek kadar benzersiz olup olmadığını düşünün. Fiyatlandırma konusunda rekabet edebilecek misiniz?

Bir MVP geliştirin ve başlayın.

 

2. Fiyatınızı ayarlayın.

Fiyatlandırma, yeni bir işletmeyi çalıştırmak için en zor kısımlardan biridir.

Çok düşük fiyat verirseniz, paranızı kaybedersiniz ya da sadece kırarsınız - buna değer online mağazanıza koyduğunuz zamanı ve çabayı göstermez. Çok yüksek fiyat verirseniz, yeterli satış yapmazsınız ve yine de tüm gayretle para kaybetme riski taşırsınız.

Önemli olan fiyatlamayı bulmak için önce kendi maaliyetlerinizi hesaplamanız gerekir Şunları içerir:

 • ürününüzü yapmak için gerekli materyallerin maliyeti
 •  e-ticaret siteniz için web hosting
 • vergileri
 • Nakliye
 • kredi kartlarının yüzdesi veya Paypal en üste sıçrayacaktır
 • ek mark eting ve 1 reklam maliyeti

Ardından, kendinize ödemek için (ve kâr elde etmek için) üst kısmına ne kadar eklemek istediğinizi öğrenin.

Fiyatlama pro ipucu: Nihai fiyatlandırmanızı yapmadan önce , rekabetinizin neye mal ettiğini araştırın. Fiyatlarınızı biraz yükseltirsiniz (oh happy day!), Ya da rekabet gücünüzü korumak için bunları indirmeniz gerekebilir.

 

3. Araştırma nakliye masrafları ve seçenekleri.

Fiziksel bir ürün satıyorsanız, müşteriye nasıl teslim edersiniz?

Dürtü, müşteriye komple nakliye masrafını vermek olabilir ve birçok çevrimiçi mağaza bu rotayı alır. Gönderim bedelleri tüketiciler üzerinde güçlü bir psikolojik etkiye sahip olmasına rağmen %44'ü yüksek nakliye ve teslimat maliyetleri nedeniyle  bir çevrimiçi alışverişten vazgeçtiklerni söyleyerek uyarılmalıdır .

Bunun yerine, bu gönderim yöntemlerinden birini sunmayı düşünün:

 • Ücretsiz nakliye teklif et, sorulan sorular yok
 • Mal bedeli karşılığında ücretsiz gönderim ve ürün fiyatlandırma işlemlerinizi biraz yapın
 • Belirli bir boyuttaki siparişler için ücretsiz gönderim teklif et
 • Düz bir nakliye ücreti teklif edin

 

4. E-Ticaret web barındırma seçim yapın.

ETicaret söz konusu olduğunda, iki seçeneğiniz vardır: Halihazırda Etsy veya Amazon gibi mevcut bir pazar kullanın veya kendi web sitenizi ve markanızı yönetin.

Böylece insanları eticaretsite.com adresine yönlendirebilirsiniz. Gerçek, canlı bir mağazaya benziyorsun!

Magento gibi bir e ticaret yazılımı , ürünlerinizi listelemenizi, fiyat ayarlamanız ve web sitesine bir alışveriş sepeti eklemenizi kolaylaştıracaktır. Sürecin hem sizin hem de müşterileriniz için sezgisel olmasını sağlamaya özen gösterirler, bu nedenle yalnızca satışa odaklanabilirsiniz.

 

5. Alan adı ve marka seçin.

Bu eğlenceli kısmı! Düşünsene, müşterilerin arkadaşlarına _____'dan aldıkları müthiş yeni şey hakkında konuştuklarında ne söyleyeceklerini? Boşluğu markanızla doldurun.

Satacağınız ürünler hakkında bir şeyler söyleyen kelimeleri ve cümleleri beyin fırtınası yapın, size bir şey ifade eden kelimeler ve cümleler. Ve zaten diğer işyerleri tarafından telif hakkı bulunan isimlerden uzak durmaya dikkat edin. E - Ticaret siteniz için alan adı seçerken bu en iyi ipuçlarını izleyin .

 

6.E-Ticaret web sitenizi oluşturun.

Birçok hosting platformu, bu adımın en azından bir kısmını sunarak veya sıfırdan bir web sitesi oluşturmak zorunda kalmadan çalışabileceğiniz bir ticaret sitesi oluşturucu yapabilir.

Bu aşamada, mallarınızı tanımlayan ve web sitesi ziyaretçileri satın almaya ikna etmeye yardımcı olan web kopyası da çalışmanız gerekir .

 

Sitenizi kurduktan sonra ürünlerinizi eklemenin ötesinde bir şey yapmak zorunda kalırsınız. Ürün sayfalarına ek olarak, e-Ticaret web siteniz de aşağıdaki sayfaları içermelidir:

 • Haftalık fırsatlar ve satış öğeleri içeren bir ana sayfa
 • Bir hakkında sayfasında yaptıklarınızdan kısa bir açıklama ile
 • Müşterilerin size kolayca ulaşması için bir iletişim ya da müşteri hizmetleri sayfası
 • Güncellemeler, sektör haberleri ve yararlı çaydanlıklar gönderdiğiniz bir blog

 

7. Bir tüccarın bir miktarını ayarlayın.

Chase ve PayPal gibi büyük ve tanıdık markalardan BluePay ve PaySimple gibi küçük işletmeler üzerinde daha yoğunlaşmış şirketlere kadar çeşitli seçenekleriniz var. Paranızı almak için şirkete bir şeyler ödemeniz gerekecek, ancak müşterilerinizin gönderdiği parayı kabul etme yeteneği, ücretleri buna değer kılacaktır.

 

8. SSL sertifikanızı alın.

Sitenizi oluştururken, bir SSL sertifikası yüklediğinizden emin olun Bu sertifikalar, çevrimiçi alışveriş yaparken URL'lerin yanındaki gördüğünüz yeşil kilidi sağlar ve müşterilerinizin gizli verilerini güvende tutarlar.

PayPal SSL Sertifikası

Müşteriler size özel ödeme bilgilerini verdiyse (veya daha doğrusu, web sitenizdeki bir forma girerek) hassas ayrıntıların güvende kalmasını sağlamanız gerekir. Web siteniz için bir SSL Sertifikası, müşterilerin sağladığı tüm hassas bilgileri şifreler ve böylece bilgisayar korsanları web üzerinden gönderilen kredi kartı bilgilerini almazlar.

 

9. Satışa başlayın!

Şimdi para kazanmaya başlama zamanı.

Online mağazanızı başlattığınızda fazla çekiş yapmazsanız, promosyon hakkında düşünmeye başlamanız gerekir. İçerik pazarlaması, sosyal medya ve ücretli tanıtım, insanları web sitenize almaya başlamaya değer alanlardır.

Çevrimiçi mağazanıza bu seviyede yatırım yapmak için hazır değilseniz, eski moda ağızlardan başlayın. Bu konuda arkadaşlarınızla konuşun, bunu profesyonel tanıdıklarla paylaşın ve kasabanın çevresinde, sattıklarınızla ilgilenen insanların ilgisini çekecek herhangi bir etkinlikte ortaya koyun.

 

Tebrik ederiz!

Tuğla ve harç işi muhtemelen her zaman etrafında olacak, ancak internet kullanıcılara daha geniş bir ürün yelpazesine ve hizmetlere erişim olanağı tanır. Şimdi dünya, SİZİN ürünlerinize ve hizmetlerinize erişebiliyor.

E-Ticaret web sitesi kurulduktan sonra arkanıza yaslanacak bir dakikanızı ayırın. Artık girişimcisin. Sonra işe geri dön!