ESC Ofis | Bilgi Kütüphanesi

Emlak Sitesi Yaptırmak

Sipariş verin sitenizi biz yapalım

Güzel, modern ve yüksek dönüştürülmüş bir gayrimenkul web sitesi oluşturmak için, kesinlikle arama motoru optimizasyonu (SEO) sonuçlarını göz önüne almak gibi bilimsel bir yaklaşıma sahip olmanız gerekir. Bunu söyleyince, sanatsal bir yaklaşım aynı derecede önemlidir.

Örneğin, içeriğinizdeki yerel pazara (IDX web sitesi optimizasyonunun bilim-y yönü) ilişkin popüler, rekabetçi ve uzun kuyruk anahtar kelimelerinin ideal bir karışımına ihtiyaç duymanıza rağmen bu anahtar kelimeler, ikamet ettikleri sayfalar, ziyaretçilerinizle birlikte olan pek çok (veya benzersiz), çekici ve zenginleştirilmiş kopyalama ve multimedya özelliği içermez (sitenizi işleyişinin sanatsal yönü).

Peki bu sizin ve web siteniz için ne anlama geliyor? Yeni başlayanlar için bunun anlamı, sitenizi başlangıçtan itibaren kademeli olarak büyütüp tutarlı bir şekilde kalibre ederek daha fazla trafik kazanmanıza ve onu yönlendiren iyi düşünülmüş bir plana sahip olduğunuz anlamına geliyor - ikisi de öğrenebileceğiniz özel alanlarda acenteler için gayrimenkul pazarlama rehberi.

Her sayfaya tonlarca muhteşem görüntü ekleyerek emlak sitenizi kesinlikle çarpıcı hale getirin.

Görseller, 2016 yılında pazarlamacılar tarafından ikinci en önemli içerik türü olarak kabul edildi ; bunların% 37'si fotoğraf, grafik ve videolara dikkat çekerek çevrimiçi başarılarının önemli bileşenlerini oluşturdu (yan not: Bloglama, en önemli içerik türü olarak kabul edildi.

Bu profesyonellerin, dijital pazarlama enerjilerini, çevrimiçi stratejileri için son derece çekici görsel öğeler hazırlamaya koymaları tesadüf değil: Pek çok kişi, tamamen kopyalama gerektirmeyen marka web sitesi sayfalarını kontrol etmeyi tercih eder; boyunca.

Sizin durumunuzda, bu , bölgenizdeki ve genel olarak topluluğun spot ışık listeleri, yerel konut piyasasındaki verileri derleyen infografi ve kim olduğunuzu ayrıntılandıran bol miktarda video, neden en iyi emlakçı olduğunuzu gösteren cazip görüntüler içermesi gerektiği anlamına gelir. ve markanızı alıcılar ve / veya satıcılar için doğru seçim yapan şey nedir.

Özgün içerik yazın (diğer bir deyişle, her site sayfası için düz, genel kopyalama yapmayı bırakın).

Web sitenizde inanılmaz görünümlü görüntüler ve videolara kesinlikle yer vermeniz gerekirken, markanıza ve pazara açıklanan her sayfası için kopyayı emici olarak yazmanın önemini unutmayın, böylece uzun süre "kazanabilirsiniz" -Tail, SEO'nun uzun vadeli oyunu .

Daha fazla ziyaretçiyi ve potansiyel müşteriyi elde etmenin yolu, alakalı, uzun kuyruklu anahtar kelimeler içeren çok sayıda site sayfası oluşturmaktır.

Bir sürü emlak talebi oluşturmak için, web sitesi trafiğini çok oluşturmanız gerekir ve daha fazla ziyaretçi elde etmek için yol, alakalı anahtar kelimelerin güçlü bir karışımı ile optimize edilmiş sayısız, uzun site sayfalarını üretmektedir.

Örneğin, her bir farklı ev ve pazar segmenti için alan sayfalarınız (ör. "X Mahallemede Satılık Tek Aile Evleri"; "Y Topluluğunda 500,000 ABD Doları + Listeleme") yalnızca en iyi özellikleri satılık veya kiralık alanlarda sergilememelidir. söz konusu konutlar veya mahalleler hakkında arama ile optimize edilmiş zengin bilgiler.

Emlakçılar için web sitelerine gelince, çok fazla ayrıntı ekleme gibi bir şey yoktur. Oluşturabileceğiniz düzinelerce sayfa var ve sitenizde canlı yayınladığınız her birinin sözü edilen görüntülerle ve ayrıca teminata eşlik edecek miktarda kopyayla doldurulması gerekiyor, böylece pazarınızın mükemmel resmini boyayabilir, ziyaretçilerinizin sürekli olarak sitenize göz atması kolay (ve hatta eğlenceli!) ve - zaman içinde - emlak liderliğinizin çabalarını güçlendirir.

Ziyaretçilerinizin, bazılarının ulaşma ihtimalini artırmak için web sitenizdeki iletişim bilgilerinizi bulmalarını kolaylaştırın.

"Başvuru sahibiyiz: Aracıların ve brokerlerin çoğunun, telefon numaralarını, e-posta adreslerini ve ofis adreslerini, sosyal medya bağlantılarını ve diğer iletişim bilgilerini her web sayfasında eklemeleri gerektiği açıktır. Ancak belki de o kadar açık değildir ki, bu bilgiyi her birinin üstbilgisini ve altbilgisini değil, sayfaların ve yayınların kopyasına iliştirmek ne kadar etkili olabilir.