ESC Ofis | Bilgi Kütüphanesi

Restoran Sitesi Yaptırmak

Türkiyede yetişkinlerin yüzde 80'inden fazlası akıllı telefonlarını veya tabletlerini restoran yerleri, saatler ve yol tariflerini bulmak için kullanıyor.

 

Yerel restoranınızda bir web sitesinin olması gereken 5 neden

  1. Müşterileri getirmek için.

  2. Saatleri ve menüleri paylaşmak ve rezervasyon yapmak.

  3. Yerel bir kimlik oluşturmak için.

  4. Kendinizi başkalarından ayırmak için.

  5. Marka bilinirliği yaratmak.

Bu nedenlerin her birini daha ayrıntılı olarak tartışalım.

1. Müşterileri getirmek.

İyi görünen bir restoranla araba kullandıktan sonra ne yaparsınız? Menü ve fiyat listesini görmek istersiniz - merhaba, Google! Peki ya restoranın web sitesi yoksa? Şansınız, aramayı bitirip akşam yemeğinizi hazırlamak için başka bir restorana geçmenizdir.

 

Yerel Restoran Cassis İç Donanım
Fotoğraf:  Cassis Bistro

Bir web sitesine sahip olduğunuz için, görünürlüğünüzü artırır ve insanların ilk kez müşteriler olmasını sağlarsınız. Ayrıca, müşterileri meşgul etmek ve onlardan iletişim bilgileri toplamak için bir yol olarak kullanabilirsiniz. Sadık izleyicilere olaylar ve menü spesiyalleri hakkında bilgi vermek için sitenizi kullanın. Yerel restoranlar, insanlara kapıda onları getirmek için bağlı kalmak gerekir.

2. Saatleri ve menüleri paylaşmak ve rezervasyon yapmak.

İyi bir web sitesi, temel soruları hemen cevaplıyor - menü, yer, çalışma saatleri ve rezervasyon bilgileri önemli. Herkesin görebilmesi için kişi bilgilerini, ödeme yöntemlerini ve sosyal medya bağlantılarını da kullanışlı bir yere eklemelisiniz. İnsanlar, çevrimiçi bir iş aramaya daha fazla bilgi çağırmaktan daha olasıdır, o yüzden onu oraya koyun! İncelemeleri veya web sitenizdeki inceleme sitelerine bağlantılar da müşterilerin geri bildirim sunmaları veya diğer müşterilerin yorumlarıyla deneyimi önizlemek için harika bir yoldur.

3. Yerel bir kimlik oluşturmak.

İyi tasarlanmış bir restoran web sitesi, gelip müşterilere, etrafınızdaki her hangi bir şey hakkında ve kimseye ayak basmadan önce kim olduklarını gösterme şansı verir. Yemeklerinizi menü ve yemeklerle, gülüyor patronları veya meşgul şefler yemekleri ile hazırlayın. İç mekan, avlu, bar ya da rahat özel yemek salonunuzun görüntüsüyle ambiyansınızı sergileyin. Bunların hepsi müşterilere kapılarınızdan geçmesini bekleyebilecekleri konusunda fikir verir.

Geleneksel reklamcılık kanalları bir zamanlar olduğu kadar etkili değildir; Şimdi hepsi sözlüğe ve çevrimiçi varlığa bağlı . İnsanlar, daha önce hiç duymadıkları bir yeri denemek konusunda tereddüt edebilirler. Web sitesi, keyif alacakları bir deneyim sunduğundan emin olmanın kolay bir yoludur.

Yerel Restoran Cassis Entre
Fotoğraf:  Cassis Bistro

4. Kendinizi başkalarından ayırmak için.

Rekabet, restoran endüstrisinde şiddetlidir. Hepimiz restoranlar geldik ve gittik gördük. Kalabalığın arasından sıyrılmak istiyorsun. Ne özel şeyler sunmanız gerekiyor? Teslimat servisi, catering, mutlu saatler - bir web sitesi insanlara tümüyle neyle ilgili olduğunu söyler. Karşılaşalım, bu gün ve yaşta bir web siteniz yoksa, insanlar hızlı bir şekilde bir şeylerin kapalı olduğunu varsayacaktır. İnsanlar web sitesinin şüpheli olmamasına dikkat ediyor. Seni tanımıyorum, fakat başka hangi köşede de siteless bir restoran kesiyor merak ediyorum.

5. Marka bilinirliği yaratmak.

Ulusal zincirlerin aksine, yerel restoranların çoğunun pahalı ulusal marka kampanyaları başlatma lüksü yoktur. Sözcüğü çözmek tamamen sizin elinizde. Dinnertime'de internete giren daha fazla yemek yiyen bir web sitesi bulunmaması, saatlerce çalışma yapılmayan bir ön kapıya benzer. Girişin üstünde işaret yok, insanları içeri davet etmeye cesaret imkânı yok. Dünya hızla ilerliyor ve internet kullanıcılarının  sayısı sürekli artıyor.

Kendinizi profesyonel bir marka olarak tanımlamak, tek bir restoran olsanız bile bir zorunluluktur.

 

Ancak  yerel bir restoranın ihtiyaç duyduğu tüm öğelerle muhteşem, kullanımı kolay bir web sitesi oluşturmak için web tasarımcısı olmanız gerekmez . Escofis.com da  sizin gibi restoranlar için onlarca web sitesi tasarımı vardır. Çevrimiçi siparişin kolay entegrasyonu için bir ChowNowwidget'ına bile sahiptir Kendiniz yapmaya zaman ve ilgi yok mu?  Sizin için bir web sitesi hazırlamaktan mutluluk duyacak pek çok profesyonel var.

Yerel restoranınızı web'de görünür hale getirin

Dediğim gibi, bir web siteniz yoksa, sanki var olmadığınız gibi. Rakip diğer yerel restoranlara üstün gelmek ve kalabalığın üstünde yükselmek istiyorsanız, web tarayıcı dinerslerine var olduğunuzu bilmelisiniz. Sosyal medya yeni ağız kelimesi. insanlar büyük geniş dünyamızda sürekli paylaşıyor ve bir web sitesine sahip olmak, varlığınızı bildirmenin temel yoludur. Müşteriyi çeken ve onları geri getiren iyi bir marka olduğundan emin olun.